Un minor din municipiul Soroca a fost amendat cu 1.500 de lei după ce Judecătoria Soroca a constatat că acesta a creat pe Instagram un cont prin intermediul căruia au fost publicate mesaje injurioase la adresa cadrelor didactice. Cazul scoate în prim-plan riscurile comportamentului agresiv în mediul online și consecințele juridice pe care le pot […]

Post-ul Un elev din Soroca, amendat după ce a creat un cont de Instagram cu mesaje injurioase la adresa profesorilor apare prima dată în Observatorul de Nord.

Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →