Sistemul medical din România are nevoie de investiții constante în infrastructură și pregătirea specialiștilor, iar un nou proiect dedicat sănătății orale marchează un moment important pentru medicina românească. Este vorba despre prima unitate medicală cu profil de medicină dentară construită în România în ultimele trei decenii, o investiție care își propune să răspundă atât nevoilor pacienților, cât și cerințelor de formare ale viitorilor medici stomatologi.
Primul spital de medicină dentară construit în România în ultimii 30 de ani. Daniel Băluță: Centru de excelență în tratarea afecțiunilor stomatologice
Notele editorului
Sistemul medical din România are nevoie de investiții constante în infrastructură și pregătirea specialiștilor, iar un nou proiect dedicat sănătății orale marchează un moment important pentru medicina românească. Este vorba despre prima unitate medicală cu profil de medicină dentară construită în România în ultimele trei decenii, o investiție care își propune să răspundă atât nevoilor pacienților, cât și cerințelor de formare ale viitorilor medici stomatologi.
Citește și aceste articole
Agenda Constructiilor
Raluca Șoaita, Tesseract: PPP pot livra proiecte de spitale mai rapid, în 36-48 de luni
29 mai 2026
Agenda Constructiilor
3TI Progetti proiectează spitalele viitorului: SRU Cluj și Centrul de Arși Târgu Mureș
10 iunie 2026
Wall-Street.ro
Ce achiziții de echipament fac diferența între un cabinet dentar mediu și unul de top
25 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

