Sistemul medical din România are nevoie de investiții constante în infrastructură și pregătirea specialiștilor, iar un nou proiect dedicat sănătății orale marchează un moment important pentru medicina românească. Este vorba despre prima unitate medicală cu profil de medicină dentară construită în România în ultimele trei decenii, o investiție care își propune să răspundă atât nevoilor pacienților, cât și cerințelor de formare ale viitorilor medici stomatologi.

Citește articolul complet pe DCNews →