Reguli noi pentru terasele din Bucureşti: distracţia nu mai are prioritate. Muzica se opreşte la 22.00, pentru a respecta liniştea locuitorilor din zonă, potrivit unui proiect al municipalităţii. În plus, troatuarele trebuie să rămână libere. Şi nu e tot. Localurile din blocurile cu bulină ar putea dispărea, asta înseamnă că multe restuarante de pe calea Victoriei sau din Centrul Vechi s-ar putea închide.

Citește articolul complet pe Observator News →