Județul Harghita va fi Regiune Gastronomică a Europei în 2027. Înseamnă că autoritățile au pregătit un tur complet prin care turiștii pot degusta preparate locale și pot vizita fermele producătorilor locali. Peste 60 de restaurante și 30 de ferme colaborează în inițiativa turistică. O veste bună: turiștii nu sunt obligați să aștepte până în 2027, când […]

Citește articolul complet pe Europafm →