Luni, 15 iunie, Centrul Cultural „Grigore Vasiliu Birlic” din Fălticeni a fost gazda celei de-a IV-a ediţii a Galei „Excelenţa în educaţia din mediul rural”, manifestare organizată de Asociaţia Fălticeni Cultural şi dedicată recunoaşterii rezultatelor remarcabile obţinute în şcolile şi comunităţile rurale ale judeţului Suceava. Evenimentul a reunit profesori, directoriCiteşte

Citește articolul complet pe Crai Nou →