Se lasă cu distracție, limonadă răcoroasă și peste 100 de clătite, astă-seară, în parcul din spatele Străzii Crinilor, pe Aleea Ghiocelului! Mămicile din zonă au promis că vor găti pentru toți pofticioșii. Se pune astfel la cale o nouă tradiție urbană: Vinerea clătitelor.

The post FOTO: Vinerea clătitelor, în parcul de pe Aleea Ghiocelului din Bistrița! appeared first on Bistrițeanul.ro.

Citește articolul complet pe Bistrițeanul →