Bolnavii oncologici ar putea primi un sprijin suplimentar. Asta dacă o majoritate parlamentară va vota pentru  adoptarea unei propuneri legislative, înregistrate în această săptămână în Parlament. Conform noii inițiative, cei care însoțesc pacienții oncologici la investigații post-tratamente și post-operatorii vor avea dreptul la concediu plătit. ”În prezent, statul prevede acest drept doar pentru însoțirea pacienților […]

Citește articolul complet pe Turda News →