La Spitalul de Pneumoftiziologie (TBC) din Galați au fost demarate lucrările la noua unitate de igienizare, un proiect care prevede modernizarea infrastructurii medicale din județ. Pe șantier s-au turnat 55 de metri cubi de beton, parte a structurii de bază a viitoarei clădiri, urmând ca în perioada următoare să fie realizată armătura și placa de […]

Articolul Galați | Se construiește o nouă unitate de igienizare la Spitalul TBC apare prima dată în TeleM Regional.

Citește articolul complet pe Tele M (Iasi) →