Investițiile în aparatură medicală modernă și de calitate se reflectă în creșterea numărului de pacienți care se adresează sectorului de imagistică de la Spitalul Municipal ”Dr. Teodor Andrei”. Dl. doctor Cătălin Bălan, directorul instituției, ne-a oferit câteva date statistice relevante, în acest sens. Astfel, pe primele șase luni  ale anului 2026, în perioada 1 ianuarie […]

Citește articolul complet pe Redesteptarea →