Autostrada Brașov–Făgăraș face un pas important a fost emis Acordul de Mediu și dosarul tehnic merge la Ministerul Transporturilor pentru avizare

Un pas important a fost deblocat joi pentru autostrada care va lega Brașovul de Făgăraș, după ce acordul de mediu a fost obținut, iar dosarul tehnic urmează să fie înaintat Ministerului Transporturilor și Infrastructurii pentru avizare. Acordul de Mediu pentru Autostrada Brașov–Făgăraș a fost emis joi, 18 iunie 2026, potrivit unui anunț făcut de Cristian […]

Citește articolul complet pe Orademedias →