Eliminat cu „roșu” direct în meciul cu Mexic (0-2), sud-africanul Themba Zwane a primit 3 etape de suspendare de la FIFA.
Themba Zwane a fost al doilea jucător sud-african eliminat în cursul meciului pierdut în fața mexicanilor, după Yaya Sithole (min. 49). În minutul 84, el l-a lovit pe Roberto Alvarado în față, arbitrul i-a arătat inițial „galben”, dar, după revederea fazei pe monitorul de la marginea terenului, l-a retras și i l-a arătat pe cel roșu. …

Citește articolul complet pe Gazeta Sporturilor →