* președintele SOS România Brăila, prof. dr. Ionel Ștefan Alexandru, a dorit să precizeze că situația de criză din România nu mai poate fi prelungită și că soluția o reprezintă alegerile anticipate * membru al Adunării Constituante, acesta a dorit să sublinieze că președintele României, Nicușor Dan, nu a respectat Constituția României atunci când l-a propus pe Eugen Tomac în funcția de premier, fără nicio susținere parlamentară și în aceeași situație se regăsește și cu Adrian Veștea * profesorul de istorie a comparat situația actuală cu mișcarea făcută de Regele Carol al II-lea prin numirea lui Gheorghe Tătărăscu ca premier, ceea ce a dus în cele din urmă la prăbușirea României Mari
Articolul Ionel Ștefan Alexandru avertizează: ”Nimeni nu mai respectă Constituția!” apare prima dată în Obiectiv Vocea Brăilei.

