
În anul 2010, Filarmonica Pitești a reușit să preia, de la Ministerul Culturii și R.A. „România-Film”, clădirea Cinematografului „București”, pentru a o transforma în sediul instituției, dar păstrând și activitatea de cinematografie.În vara anului 2011, Asociația pentru Promovarea Filmului Românesc, afiliată regiei, a venit cu solicitarea de a organiza, la Pitești, „Caravana Filmelor TIFF”. Pentru […]

