Tot mai multe bănci centrale aleg să își aducă aurul înapoi în țară și să reducă dependența de marile centre financiare internaționale, pe fondul deteriorării climatului geopolitic și al temerilor că activele păstrate în străinătate ar putea deveni inaccesibile în perioade de criză. Tendința este evidențiată de cel mai recent sondaj al organizației World Gold …
The post Aurul se întoarce acasă. Tot mai multe bănci centrale își repatriază rezervele, pe fondul tensiunilor geopolitice appeared first on spotmedia.ro.

