Se lasă liniştea în Capitală. Terasele şi localurile de la parterul blocurilor ar urma să funcţioneze… pe modul silenţios, fără muzica după ora 22. Potrivit unui nou regulament pus în dezbatere publică de Primăria Capitalei, regulile vizează și interzicerea barurilor lângă clădirile cu risc seismic ridicat. Pentru bucureşteni, asta înseamnă linişte şi trotuare libere. Pentru patroni, însă, se traduce în încasări mai mici.

Citește articolul complet pe Observator News →