Doi delfini şi un sturion din specia păstrugă au fost descoperiţi, ieri,  în plasele braconierilor şi eliberaţi în mediul natural, în cadrul unei ample acţiuni de control desfăşurate în Delta Dunării, unde Garda Naţională de Mediu a aplicat amenzi de peste 440.000 de lei şi a scos din apă aproximativ 2,5 kilometri de plase ilegale […]

Citește articolul complet pe Delta →