Municipalitatea de pe Timiș și Sebeș pregătește depunerea unui proiect de aproximativ 2,5 milioane de euro pentru modernizarea și extinderea spațiilor verzi din zona centrală a municipiului, prin Programul Regional Vest. Primăria Caransebeș lucrează la un nou proiect care vizează reamenajarea și extinderea spațiilor verzi din zona centrală a orașului. Investițiile propuse sunt similare, potrivit […]

Citește articolul complet pe Expres de Banat →