Primăria Capitalei pregateşte reguli stricte pentru terase – fără muzică după ora 22 şi la prânz, fără sa ocupe trotuarele cu mese şi scaune, fără culori stridente la mobilier. Bucureștiul are nevoie de reguli clare, spune primarul general, în timp ce specialiştii în administraţie publică reclamă haosul urbanistic de care, spun ei, responsabile sunt autorităţile.
The post Noi reguli pentru terasele din Bucureşti. Fără muzică după ora 22 şi la prânz, fără mese şi scaune pe trotuare, fără culori stridente la mobilier appeared first on tvrinfo.ro.

