Locuitorii din comuna Sadu se confruntă tot mai des cu prezența urșilor în apropierea zonelor locuite, situație care a determinat autoritățile locale să convoace de urgență  Comitetul Local pentru Situații de Urgență. Potrivit reprezentanților Primăriei Sadu, principalul obiectiv al măsurilor adoptate este protejarea cetățenilor și prevenirea oricărui incident grav provocatRead More

Citește articolul complet pe Mesagerul de Sibiu →