În ultimele 24 de ore, Poliția a înregistrat 15 sesizări privind fraude telefonice. Dintre acestea, 9 cazuri s-au soldat cu pierderi materiale, iar prejudiciul total depășește 1 milion de lei.  Două fraude au fost comise în cursul zilei de ieri, iar celelalte au avut loc anterior, fiind raportate ulterior de victime. Totodată, datorită vigilenței cetățenilor, […]

Post-ul Prejudiciu de peste 1.000.000 de lei – poliția a mai înregistrat 15 cazuri de fraude telefonice apare prima dată în Observatorul de Nord.

Citește articolul complet pe Observatorul de Nord - Rep. Moldova →