Președintele UDMR, Kelemen Hunor, a anunțat miercuri că parlamentarii formațiunii nu vor susține o eventuală învestire a Guvernului Veștea. ‘Decizia noastră a fost să nu susținem învestirea Guvernului. Deci nu vom vota Guvernul, în momentul în care vor apărea această listă și programul de guvernare. A fost o decizie cu o singură abținere. Cvasiunanimitate. Niciun […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →