Primele trei priorități ale suveraniștilor, în general, respectiv ale Alianței pentru Unirea Românilor, în particular, trebuie să fie, în această ordine: plecarea lui Ilie Bolojan, eliminarea USR de la guvernare și punerea la punct a UDMR-ului, spune deputatul Andrei Gușă.    ”De ce? Ei bine, după cum știm, măsurile de austeritate ale domnului Ilie Bolojan, […]

Citește articolul complet pe Ecopolitic →