Angajații din cadrul Autorității Vamale Române vor organiza miercuri o grevă de avertisment între orele 12:00 și 14:00, în semn de protest față de situația profesională și salarială pe care o consideră nerezolvată de ani de zile. Acțiunea este susținută de Sindicatul Național Meridian, organizație reprezentativă pentru personalul vamal. Sindicaliștii acuză lipsa unui acord colectiv […]

Citește articolul complet pe România Liberă →