România a subscris, alături de alte 25 de state, la declarația liderilor Franței, Marii Britanii, Germaniei și Italiei privind înțelegerea de pace convenită între Statele Unite ale Americii și Iran, a anunțat marți Ministerul Afacerilor Externe. Ministerul Afacerilor Externe a transmis că România salută eforturile diplomatice și de mediere care au condus la convenirea memorandumului […]

Citește articolul complet pe România Liberă →