UDMR a decis ieri că nu va face parte din Guvernul Veștea. Csoma Botond, liderul de deputaților UDMR, a declarat la Digi24 că astăzi urmează conform statultului o întâlnire a grupurilor din Senat și Camera Deputaților pentru a lua decizia de a nu sprijini noul guvern în Parlament. El a mai comentat ce se va întâmpla cu încercarea de a rupe câțiva parlementari AUR pentru formarea noului executiv și a vorbit și despre faptul că „Președintele Nicușor Dan ar putea ajunge la aceeași concluzie ca în cazul domnului Tomac”
UDMR se întâlnește pentru a lua decizia de a nu sprijini Guvernul Veștea în Parlament. Explicațiile lui Csama Botond
Notele editorului
UDMR a decis ieri că nu va face parte din Guvernul Veștea. Csoma Botond, liderul de deputaților UDMR, a declarat la Digi24 că astăzi urmează conform statultului o întâlnire a grupurilor din Senat și Camera Deputaților pentru a lua decizia de a nu sprijini noul guvern în Parlament. El a mai comentat ce se va întâmpla cu încercarea de a rupe câțiva parlementari AUR pentru formarea noului executiv și a vorbit și despre faptul că „Președintele Nicușor Dan ar putea ajunge la aceeași concluzie ca în cazul domnului Tomac”
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

