kelemen hunor restructurare aparat administrativPreședintele UDMR, Kelemen Hunor, a declarat, după decizia formațiunii de a nu participa la un guvern condus de Adrian Veștea, că partidele din fosta coaliție trebuie să reia negocierile și să ajungă la un acord privind o formulă viabilă de guvernare. Kelemen Hunor a anunțat că decizia UDMR a fost luată după analiza situației politice […]

Citește articolul complet pe România Liberă →