Ministra de Externe a României, Oana Țoiu, a salutat deschiderea oficială a primului cluster de negocieri pentru aderarea Republicii Moldova la Uniunea Europeană. Șefa diplomației de la București a subliniat că viitorul Republicii Moldova este, fără îndoială, în Uniunea Europeană. „Frații și surorile noastre de peste Prut au astăzi certitudinea unui viitor european ireversibil. (…) […]
Articolul Ministra de Externe a României: „Viitorul Republicii Moldova este, fără îndoială, în Uniunea Europeană” apare prima dată în Vocea Basarabiei.
Citește articolul complet pe Vocea Basarabiei (Rep. Moldova) →

