Iranul a reușit să obțină condiții favorabile în urma negocierilor cu Statele Unite, profitând de dorința președintelui american Donald Trump de a pune capăt conflictului și de a menține prețurile la energie sub control. Declarația vine de la unul dintre cei mai cunoscuți foști colaboratori ai liderului de la Casa Albă, transmite Euronews.

Citește articolul complet pe Mediafax →