Liderul senatorilor AUR, Petrişor Peiu, atrage atenţia că, după cinci ani în care România a fost guvernată de coaliţia PSD-PNL-USR-UDMR, în diferite formule politice, rezultatele sunt inflaţie de peste 10%, datorii record, dobânzi duble şi o economie aflată în stagnare, în timp ce principala preocupare a puterii a rămas lupta împotriva „extremiştilor”.
Petrişor Peiu (liderul senatorilor AUR): „După cinci ani de „luptă cu extremiştii”, România are inflaţie de peste 10% şi datorii record”
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Liderul senatorilor AUR, Petrişor Peiu, atrage atenţia că, după cinci ani în care România a fost guvernată de coaliţia PSD-PNL-USR-UDMR, în diferite formule politice, rezultatele sunt inflaţie de peste 10%, datorii record, dobânzi duble şi o economie aflată în stagnare, în timp ce principala preocupare a puterii a rămas lupta împotriva „extremiştilor”.
Citește și aceste articole
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

