În perioada 16-19 iunie, echipele specializate vor amplasa momeli raticide în parcurile de pe raza municipiului Constanța, în cadrul acțiunilor periodice de combatere a rozătoarelor, anunță administrația locală. Substanțele utilizate sunt avizate conform legislației în vigoare și vor fi amplasate în stații de intoxicare speciale, securizate și inscripționate corespunzător. „Acțiunea are ca scop reducerea populației […]

Citește articolul complet pe Observator de Constanta →