Federația „Solidaritatea Sanitară” din România (FSSR) solicită reluarea consultărilor privind proiectul noii legi a salarizării din sistemul medical. Sindicaliștii atrag atenția asupra faptului că actuala formă a legii poate genera noi inechități și poate accentua plecarea personalului din sistemul public de sănătate.

Articolul Legea salarizării 2026. Sindicaliștii din Sănătate cer amânarea adoptării noului act normativ: „Trebuie verificată înainte de adoptare, nu corectată după ce produce efecte” apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →