Ministerul Finanțelor (MF) a atras, luni, 975,1 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat benchmark, organizată pe piața internă. Împrumutul a fost realizat pentru refinanțarea datoriei publice și acoperirea deficitului bugetar. Ministerul Finanțelor a împrumutat 975,1 milioane de lei de la bănci Ministerul Finanțelor a împrumutat, luni, 975,1 milioane de […]
Ministerul Finanțelor a împrumutat peste 970 de milioane de lei de la bănci, pentru acoperirea deficitului bugetar
Aceeași poveste apare în mai multe surse.
Vezi povestea completă →
Notele editorului
Ministerul Finanțelor (MF) a atras, luni, 975,1 milioane de lei de la bănci printr-o emisiune de obligațiuni de stat benchmark, organizată pe piața internă. Împrumutul a fost realizat pentru refinanțarea datoriei publice și acoperirea deficitului bugetar. Ministerul Finanțelor a împrumutat 975,1 milioane de lei de la bănci Ministerul Finanțelor a împrumutat, luni, 975,1 milioane de […]
Citește și aceste articole
Economedia
Ministerul Finanțelor a împrumutat 975 milioane de lei de la bănci la un randament de 6,59%
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

