Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Newsweek →Românii abia au bani să țină frigiderul în priză și să aprindă becul. Consumul de curent a scăzut cu 10%
Notele editorului
Românii plătesc, raportat la salarii, cea mai scumpă energie electrică din UE, iar cifrele arată că abia au bani să țină frigiderul în priză și să aprindă becul. Consumul de curent al populației a scăzut cu 10% în primele 5 luni din 2026.
Citește și aceste articole
Mesagerul de Alba
Facturi mai mari, chirii mai scumpe și combustibili la prețuri record. Ce s-a scumpit cel mai mult în ultimul an
12 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

