Deputatul Ioan Balan a susținut, în ședința Camerei Deputaților din 3 iunie 2026, o declarație politică în care a vorbit despre necesitatea ca viitoarea exploatare a gazelor naturale din Marea Neagră să aducă beneficii directe populației, prin reducerea costurilor la energie și consolidarea independenței energetice a României. În intervenția intitulată „Exploatarea gazelor naturale din Marea …

Citește articolul complet pe Radio As Suceava →