Eugen Tomac, a declarat duminică că regretă faptul că forțele politice nu au reușit să ajungă la un compromis care să permită formarea rapidă a unui nou guvern, după ce președintele României, Nicușor Dan, l-a desemnat pe Adrian Veștea pentru funcția de prim-ministru. Într-o declarație susținută după anunțul de la Palatul Cotroceni, Tomac a afirmat […]

Citește articolul complet pe Alephnews →