Agricultura, în programul de guvernare propus de Eugen Tomac, este privită nu doar ca un sector economic strategic, ci și ca o oportunitate majoră pentru dezvoltarea rurală, reducerea deficitului comercial și consolidarea competitivității României pe piața europeană. Viziunea programului este una ambițioasă: transformarea agriculturii românești dintr-un model bazat în principal pe producția și exportul de […]

Citește articolul complet pe G4Food →