O serie întreagă de noi expoziții îi îmbie pe iubitorii artelor vizuale să ia la pas galeriile din Timișoara, dintr-un colț în celălalt al urbei. Tineri artiști în expoziții colective, senzații efemere captate într-un gest artistic, un discret Eden al boemiei artistice, păsări, frunze și sute de molii: toate, de descoperit în aceste zile de vară prin oraș. Atenție: unele dintre galeriile timișorene pot fi vizitate doar cu programare prealabilă!
Pare că plouă cu artă! Expoziții noi, dintr-un colț în celălalt al Timișoarei
Notele editorului
O serie întreagă de noi expoziții îi îmbie pe iubitorii artelor vizuale să ia la pas galeriile din Timișoara, dintr-un colț în celălalt al urbei. Tineri artiști în expoziții colective, senzații efemere captate într-un gest artistic, un discret Eden al boemiei artistice, păsări, frunze și sute de molii: toate, de descoperit în aceste zile de vară prin oraș. Atenție: unele dintre galeriile timișorene pot fi vizitate doar cu programare prealabilă!
Citește și aceste articole
Expres de Banat
Arta prinde formă la Muzeul Satului Bănățean din Timișoara: sculptură, ateliere și dialog cu publicul
12 iunie 2026
Jurnalul Național
Expoziția „Insectarium” – un nou eveniment la Muzeul Național de Artă Timișoara
16 mai 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

