Directorul Școlii Gimnaziale Cilibia este cercetat penal pentru luare de mită, după ce a fost prins în flagrant de procurori și polițiști în timp ce primea 10.000 de lei de la reprezentantul unei societăți cu care instituția de învățământ încheiase anterior două contracte de achiziții publice. Este vorba despre directoarea Școlii Gimnaziale „Gheorghe Țițeica”, din […]
Director de școală din Buzău, prins în flagrant în timp ce primea mită 10.000 de lei. Pentru ce solicitase banii
Notele editorului
Directorul Școlii Gimnaziale Cilibia este cercetat penal pentru luare de mită, după ce a fost prins în flagrant de procurori și polițiști în timp ce primea 10.000 de lei de la reprezentantul unei societăți cu care instituția de învățământ încheiase anterior două contracte de achiziții publice. Este vorba despre directoarea Școlii Gimnaziale „Gheorghe Țițeica”, din […]
Citește și aceste articole
Sansa Buzoiana
Cum au ajuns stâlpii și copacii din Buzău în vizorul DIICOT. Tânăr de 21 de ani, după gratii
17 iunie 2026
Sansa Buzoiana
Scene dramatice pe DJ203K: bărbat rănit, salvat de două cadre militare aflate în drum spre casă
11 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

