Poliția Municipiului Roman a anunțat că, în cadrul unei acțiuni desfășurate joi, 11 iunie, între orele 09:00 și 11:00, au fost legitimate 17 persoane aflate „în situația de absenteism școlar”, fiind informate unitățile de învățământ de care aparțin elevii. Potrivit comunicatului IPJ Neamț, acțiunea a fost desfășurată de polițiștii Biroului Ordine Publică Roman în zona…

Citește articolul complet pe Vestea.net →