În cadrul campaniei, desfășurate cu ocazia Zilei Mediului, în Baia Mare are loc sâmbătă, 13 iunie, o nouă activitate de colectare a aparatelor electrice, electrocasnice și electronice uzate. Aceasta se va desfășura în punctele amenajate din oraș: în parcul de la RFN; la intersecția B-dului Republicii cu str. Lupului; în fața Casei de Cultură. Intervalul
Post-ul În Baia Mare, o nouă colectare DEEE-uri cu premii la tombolă apare prima dată în Graiul Maramureșului.

