Un atelier intitulat „Memorie și represiune: experiența comunismului în Bihor” va avea loc sâmbătă, 20 iunie a.c., începând cu ora 10, în Cetatea Oradea. Curioșii vor viziona un film documentar, vor vizita expoziția dedicată și vor purta discuții pe tema comunismului, inclusiv pe baza experiențelor personale.

Citește articolul complet pe Bihoreanul →