Ministrul interimar al Apărării, Radu Miruță, a declarat că România a solicitat NATO capabilități suplimentare de apărare antidrone și a investit miliarde de euro în noi sisteme de protecție, după ce au fost identificate vulnerabilități în acoperirea spațiului aerian, în special în zona Dobrogea.

Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →