Acest articol apare integral la sursă
Citește articolul complet pe Știri Pe Surse →„Am văzut urşi pe stradă aproape de Bucureşti” – Un șef de Direcție Silvică avertizează că numărul animalelor este mult mai mare decât se crede
Notele editorului
Șeful Direcţiei Silvice Dâmboviţa avertizează că gestionarea populaţiei de urşi necesită măsuri mai ferme, în condiţiile în care efectivele sunt ridicate, iar prezenţa animalelor este semnalată inclusiv în apropiere de București
Citește și aceste articole
Monitorul de Neamt
Măsuri ferme pentru siguranța cetățenilor în fața pericolului reprezentat de urși
16 iunie 2026
Romania Actualitati
România şi Slovacia au cerut o flexibilizare a gestionării populaţiilor de urs brun
23 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

