Mureșeanca Bernadette Szocs a fost eroina României la Campionatul Mondial de tenis de masă care a avut loc la Londra. Sportiva a contribuit la calificarea tricolorelor în semifinale și la obținerea primei medalii mondiale, după o pauză de 26 de ani. România s-a impus cu scorul de 3-1 în fața Franței, într-o confruntare plină de […]

Post-ul Mureșeanca Bernadette Szocs duce România în semifinalele Campionatului Mondial de tenis apare prima dată în Citește articolul complet pe Zi De Zi →