Comandamentul Central al SUA a anunţat că forţele sale au început să lanseze atacuri de „autoapărare” împotriva Iranului, marţi la ora 17:00 ET (24:00, ora României), ca răspuns la doborârea unui elicopter Apache al Armatei SUA. Anunțul a fost urmat de replica Iranului, care a lansat drone către o bază americană din Bahrein, declanșând alarma […]

Articolul Statele Unite au bombardat din nou Iranul, după ce un elicopter militar american a fost doborât  a fost publicat prima dată în Curierul National.

Citește articolul complet pe Curierul National →