Prim-vicepreședintele AUR, Petrișor Peiu, atrage atenția că semnele de criză sunt tot mai evidente. Astfel, România a ajuns recordmena Europei ca nivel al dobânzilor aferente datoriei publice. Într-o postare pe contul său de Fcebook, economistul AUR semnalează că țara noastră achită un nivel uriaș de dobândă la nivelul UE, deși este abia pe locul 14 […]

Citește articolul complet pe Gândul →