În urma consultărilor cu UDMR de luni, premierul desemnat Eugen Tomac a declarat că „țara are nevoie de Guvern, de unul funcțional, care să ofere continuitate proiectelor începute”. Noul Guvern trebuie să fie „lipsit de discordiile politice care l-au caracterizat până acum”.

Articolul Premierul desemnat, după consultările cu UDMR: „Nu este guvernul lui Tomac. Este guvernul României”. Cum răspunde acuzaţiilor că ar avea întâlniri ascunse cu PSD apare prima dată în Romania TV.

Citește articolul complet pe Romaniatv →