Municipalitatea sibiană demarează prima campanie din acest an dedicată dezinsecției pe domeniul public. Acțiunea, concentrată pe combaterea populațiilor de țânțari, se va desfășura la mijlocul acestei săptămâni și va viza toate zonele verzi, cartierele de locuințe și curțile instituțiilor de învățământ din oraș. Conform informațiilor furnizate de Serviciul Comunicare al Primăriei Municipiului Sibiu, lucrările vor […]
Primăria Sibiu începe dezinsecția pe domeniul public: Acțiuni de combatere a țânțarilor programate în 10 și 11 iunie
Notele editorului
Municipalitatea sibiană demarează prima campanie din acest an dedicată dezinsecției pe domeniul public. Acțiunea, concentrată pe combaterea populațiilor de țânțari, se va desfășura la mijlocul acestei săptămâni și va viza toate zonele verzi, cartierele de locuințe și curțile instituțiilor de învățământ din oraș. Conform informațiilor furnizate de Serviciul Comunicare al Primăriei Municipiului Sibiu, lucrările vor […]
Citește și aceste articole
Jurnalul Regional
Dezinsecție în Pașcani și suburbii. Autoritățile anunță tratamente împotriva insectelor în nopțile de 8 și 9 iunie
8 iunie 2026
Atitudinea din Calarasi
Primăria Municipiului Călărași anunță demararea unei campanii de deratizare pe domeniul public, programată să se desfășoare în perioada 16 – 19 iunie
15 iunie 2026
Monitorul de Vrancea
Acțiuni de dezinsecție și deratizare în Mărășești, în perioada 16-17 iunie
15 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

