Un grup de 35 de profesori de limba și literatura română din raionul Taraclia și municipiul Bălți va participa la cursuri intensive de perfecționare organizate în România. Oportunitatea este oferită în cadrul unui program, ajuns la cea de-a treia ediție, organizat de Ministerul Educației și Cercetării (MEC) al Republicii Moldova, Ambasada României la Chișinău, cu s…

Citește articolul complet pe Moldpress - R. Moldova →