Facultatea de Îmbunătăţiri Funciare şi Ingineria Mediului din cadrul Universităţii de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti (USAMV) şi Garda Naţională de Mediu au anunţat încheierea Pactului Naţional pentru Mediu, un document strategic care urmăreşte să apropie mediul academic de procesul de elaborare şi implementare a politicilor publice de mediu.
Pact Naţional pentru Mediu: universităţile şi autorităţile de profil îşi unesc forţele pentru politici publice bazate pe cercetare
Notele editorului
Facultatea de Îmbunătăţiri Funciare şi Ingineria Mediului din cadrul Universităţii de Ştiinţe Agronomice şi Medicină Veterinară din Bucureşti (USAMV) şi Garda Naţională de Mediu au anunţat încheierea Pactului Naţional pentru Mediu, un document strategic care urmăreşte să apropie mediul academic de procesul de elaborare şi implementare a politicilor publice de mediu.
Citește și aceste articole
BizLayer
Pistol: A fost emis astăzi Acordul de Mediu pentru Autostrada Braşov - Făgăraş
18 iunie 2026
Viata Medicala
5 iunie este Ziua Mondială a Mediului - Azi se semnează la USAMV București Pactul Național pentru Mediu
5 iunie 2026
Clasifică acest articol
Voturile cititorilor ajută la calibrarea recomandărilor și a hărții editoriale. Conectează-te pentru a vota.

